Loading...

آخرین فرمول راز موفقیت از نظر آنتونی رابینز

آخرین فرمول راز موفقیت از نظر آنتونی رابینز
این 7 صل را اجرا کنید ، موفقیت حتمی است.

آخرین فرمول آنتونی رابینز برای موفقیت در کار ها – سایت  راز موفقیت

 

چکیده مقاله :

 به روز رسانی : 1396/04/09  

همه افراد موفق یک فرمول سری برای موفقیت در کار های خود دارند. من سالها به دنبال راز موفقیتهای باورنکردنی "انتونی رابینز" بودم و نهایتا آن را یاففتم. اگر شما نیز در اجرای کارهای خود همیشه با مشکلاتی مواجه میشوید؟ حتما این مقاله چالش بر انگیز را بخوانید و در زندگی خود به یک عادت بدل کنید. موفقیت حاصل تکرار کارهای ساده ولی مفید و موثر است. این هفت گام، رازهای موفقیت در کار "انتونی رابینز" میباشد. انها را من از کتابها و سمینارهای او استنباط کردم. آیا این شگفت انگیز نیست که مثل آنتونی رابینز عمل کنید و مثل او نتیجه بگیرید؟!

 

زمان لازم برای مطالعه این مقاله ارزشمند 9 دقیقه است.

 

نتایج موفقیت های ما در کار ها به خوبی برنامه هایمان بستگی دارد

"ارل شواف" به ما یاد داد که مهم نیست چه اتفاقی در زندگی رخ می­ دهد، چون آنچه که اتفاق می افتد برای همه اتفاق می­افتد. آنچه اهمیت دارد حل این مسله ذهنی است که ما در مورد آن موضوع چه کاری انجام می­دهیم. اگر با برنامه ریزی روند تغییر را آغاز کنیم و کاری متفاوت از آنچه سال قبل انجام داده­ ایم را انجام دهیم. اهمیتی ندارد که در شروع کار چقدر تلاش ­های ما کوچک باشد. شروع کنید. موفقیت های بزرگ خودتان را در هر کاری که دوست دارید تجربه کنید. همین الان اقدام کنید و با همان پیش آمدها و اتفاقات گذشته جور دیگری برخورد کنید.

 

لطفا، یکی از آن اتفاقاتی که همیشه داشتید و نمی­ توانستید آن را تغییر دهید را انتخاب کنید. روشی که در اینجا میاموزید را قدم به قدم بکار گیربد و ببینید که معجزه اتفاق می­افتد.

چیزی که این جا جالب است این است که درک کنید که فرق بین شکست و موفقیت بسیار ظریف است و موفقیت در کار، هرگز اتفاقی نیست.

اجازه دهید که موضوع را با تعریفم از شکست و موفقیت در کار توضیح دهم.

شکست در کار ها: خطاها و قضاوت­ های اشتباهی ذهنی است که هر روز تکرار می­شود. مثلا فرض کنید کسی می گوید من امروز ورزش نکردم و هنوز هم سالمم و نمردم. این طور برداشت های ما از مسائل اگر هر روز تکرار شوند برای ما هزینه سنگینی خواهد داشت.

موفقیت در کار ها: چند اقدام ساده که به صورت منظم هر روز تکرار می­شوند. تفاوت را متوجه شدید؟ این جمله را همه شنیده ایم که خوردن یک سیب در روز شما را از دکتر بی نیاز می کند. سوال من از شما این است که اگر این جمله درست باشد چقدر آسان است که برنامه ریزی کنیم و هر روز این کار را انجام دهیم؟

 

الگوی ذهنی افراد موفق و شکست خورده ( کلید مخفی موفقیت در کار ها )

همه ما وقتی به افراد موفق نگاه می کنیم، تقریبا همیشه متوجه یک نقشه ذهنی پشت موفقیت آنها می شویم. آنها خیلی خوب می دانند که چه می­خواهند و بر اساسالگویی کار می کنند که آنها را به جایی که می­خواهند بروند می­رساند. این زیر بنا و فنداسیون موفقیت در جهان است.

محققین حوضه روانشناسی موفقیت، متوجه یک الگوی مشخص و دقیق ذهنی در افراد موفق شده و جالب اینجاست که اکثر این افراد از وجود این الگوی فکری-رفتاری کاملا بی اطلاع هستند. افراد موفق بصورت اتومات و مجبور به موفقیت، اقدام و عمل میکنند.

 

ما هرگز مجبور به شکست نیستیم. امروز به این باور رسیدیم که موفقیت آموزش دادنی است. کافی است همین الگوها و رفتارها را ما نیز تکرار کنیم. خارق العادست که همان نتایج افراد موفق در زندگیمان ظاهر میشود.

به عنوان یک انسان ما توانایی منحصر به فرد تغییر در زندگیمان را داریم. وقتی در میان انتخاب های آگاهانه، درگیر روند اعجاز گونه پیشرفت شخصی می­شویم، در آن زمان می توانیم طبیعت وجودی و زندگی مان را تغییر دهیم.

من، جولایی مدیر سایت راز موفقیت، می خواهم امسال، سال موفقیت آمیزی برای شما باشد، موفقیتی فوق العاده. می دانم که این به این معناست که شما باید برنامه داشته باشید و با متد و روشی خاص بر روی برنامه خود کار کنید. ترکیبی از بازکردن نگرش خود نسبت به یادگیری و سعی و کوشش شما برای دنبال کردن برنامه ای که برای شما مناسب است و منجر به موفقیتی می شود که می­دانم دوست دارید داشته باشید . بگذارید من ذهن شما را به چالش بکشم تا صادق تر باشید و به پیشرفت فلسفه یا جهان بینی خود متعهد تر گردید. بادبان ها یا همان برنامه هایتان را برای بادهای مخالف تنظیم کنید. کشتی سرنوشت خود را آماده سفر به سرزمین رویاهایتان کنید.

 

اما شاید به اندازه کافی کنجکاو شده باشید تا بدانید: ایده های خوبی که در ایجاد یک برنامه که خوب عمل می­کند و شما را با قدرت به خط پایان می­رساند چیست؟

آماده باشید تا در ادامه 7 راز بزرگ آقای آنتونی رابینز برای موفقیت در کار را برایتان آشکار کنم که باید در خود به یک عادت ساده تبدیل کنید:

 

 1. برنامه درستی برای خود تنظیم کنید

برخی افراد بسیار جزئیات گرا هستند و توانایی دنبال کردن برنامه­ای پیچیده را دارند و دیگران زیاد به جزئیات اهمیت نمی دهند. اما کدام یک درست است؟

برنامه درست چه برنامه ای است؟ کدام یک از اینها برای شما مناسب است؟ هر کدام از ما منحصر بفرد هستیم و با عوامل متفاوتی انگیزه بدست می ­آوریم؟ شما باید برنامه­ ای داشته باشید که برایتان درست و مناسب باشد. بعضی برنامه ها به پیچیدگی برنامه­ های دیگر نیستند. اما همه ما باید استراتژی و هدفی داشته باشیم و در امتداد آن حرکت کنیم. اگر آدم راحتی هستید به خودتان نگویید از این به بعد دقیقا دو ساعت در روز را به مطالعه مجله و کتاب می پردازم چون احتمالا نمی توانید این کار را انجام دهید و فقط ناامید می شوید. برنامه خود را بر اساس شخصیتتان، نقاط قوت و ضعفتان تنظیم کنید. هیچ برنامه ای وجود ندارد که برای همه مناسب باشد. بسیاری افراد موفق، افراد منظمی هستند. اما افراد نا منظم زیادی هم وجود دارند که به موفقیتهای بسیار بزرگی رسیده اند. کافی است سعی کنید در طول روز کارهایی که به نظرتان باید انجام شوند را انجام دهید. گاهی این تنها کاری است که باید درست انجام دهید.

 

 1. انجامش بده

ممکن است شب های جمعه باشد یا 20 دقیقه در روز صبح ها، ظهر ها یا قبل از رفتن به رختخواب. ممکن است در مسیر رفتن به کار در ماشین به فایل های صوتی من گوش کنید. اکنون و یا هر زمان دیگری، زمانی تعیین کنید و آن را انجام دهید. اما اگر نظر من را میپرسید، همین الان کاری انجام دهید. بزرگی میگفت، اگر همیشه کارهای خیلی ضروری دارید که به تعویق می افتد. تنها یک کار باید بکنید. خودتان را گول نزنید. هر کاری را همان لحظه انجام دهید و حتی اگر بمیرید، قول نخورید شما کاری را که بعدا قرار است انجام دهید، هرگز انجام نخواهید داد.

 

اینکه چه رخ می دهد مهم نیست بلکه چه کاری در ارتباط با آن انجام می دهیم اهمیت دارد. اقدام تو شاید تنها راز موفقیت در کار ها باشد. "جیم روهان"

 

در برنامه قدم به قدم نقاطی را تعیین کنید که بتوانید هر هفته آنها را انجام دهید. این نقاط باید مشخص و قابل دستیابی باشند. نظم خود را در انجام افزایش دهید نه در برنامه ریزی و هر روز این کار را تکرار کنید تا شما را به اهدافتان نزدیک تر کنند.

یادتان باشد. موفقیت در هر کاری در یک بازه زمانی معنی دارد و گاهی خیلی زود دیر میشود.

 

 1. یک دفتر بردارید

همیشه یاداشت برداری کنید. یک کاپیتان انگلیسی به من یاد داد که به حافظه ام هرگز اعتماد نکنم و همه چیز را بنویسم. جالب بود که ایشان همیشه به حافظه قوی معروف بودند. بعدها دانستم که دلیلش دفتر کوچک یاداشتش بود که همیشه در حال نوشتن چیزی در آن بود.

اطلاعاتی که بر تغییرات شما تاثیر می­گذارد را در دفتری جمع آوری کنید. توصیه کوچک او در طی این سال­ها خدمات زیادی به من کرده است. ایده­ها و الهاماتی که شما را از جایی که هستید به جایی که می­خواهید باشید می برد را ثبت کنید. ایده ­هایی که بیشترین تاثیر را دارند را یادداشت کنید. بعد کافی است افکار و ایده های خود را پیاده سازی کنید.

از روش طوفان ذهنی برای جایی که می روید و کاری که می­خواهید انجام دهید استفاده کنید. رویاها و جاه طلبی­های خود را با احساس و عشق یادداشت کنید. دفتر شما جایی است برای جمع آوری تمام اطلاعات ارزشمندی که ممکن است زندگی شما را به یک معجزه تبدیل کند. اگر واقعا می­خواهید ثروتمند، قدرتمند، باهوش، سالم، تاثیرگذار، تحصیل کرده و منحصر بفرد باشید. به هر چیز مهمی برخورد کردید آن را بنویسید. ممکن است دو نفر مطلبی را بشنوند یا بخوانند اما ایده­های متفاوتی در اینده به ذهنشان برسد.

 1. تفکر خلاقانه

زمانی را در طول شبانه روز برای بازنگری یا تفکر در نظر بگیرید. زمانی که به عقب بازگردید و چیزهایی را که قبلا یاد گرفته اید را دوباره مرور کنید و همین طور کارهایی که قبلا هر روز انجام می­داده اید را مجددا مرور کنید. من به این کار دوباره خواندن یک نوار کاست می­گویم و بنابراین آن روز در حافظه شما نقش می بندد و مانند یک ابزار به شما کمک می کند.

دوستان این کار معجزه میکند. تصور کنید کارهای روز قبل را بازخوانی کنید. به شما قول میدهم، گاهی متوجه خواهید شد که همان کار را به روشی بهتر نیز میتوانستید انجام دهید. این یعنی بهبود روش های قبل. این یعنی اعتماد بنفس بیشتر. این یعنی صرف هزینه و زمان کمتر.

همین طور که طبق برنامه خود پیش می روید ممکن است بخواهید زمانی را به تفکر در مورد آنچه برایتان بیشتر اهمیت داشته بگذرانید. چند دقیقه در پایان روز زمان بگذارید و به روزی که داشته اید بازگردید: با چه کسی صحبت کردید، چه کسی را ملاقات کردید، آنها چه گفتند، چه اتفاقاتی افتاد و شما هم اکنون چه احساسی دارید. هر روز تکه ای از موزاییک زندگی شماست.

گفتم فقط زمان کوتاه، مثلا چند دقیقه در روز واقعا زیاد نیست. یادتان باشد همه خلاقیت های بزرگ زندگیتان در همین چند دقیقه ممکن است رخ دهد.

یکی دو ساعت هم میتوانید در پایان هر هفته زمان بگذارید و به کارهای بزرگی که در طول هفته انجام داده ­اید بیندیشید. همچنین در این زمان چند دقیقه را صرف فکر کردن به این موضوع کنید که چطور این چیزها را باید در زندگیتان بکار گیرید. همچنین نصف روز را در پایان هر ماه، فصل و یا یک تعطیلات در پایان هر سال را برای این کارها زمان بگذارید. بنابراین کاملا تجربیات خود را درک خواهید کرد و هرگز آنها از بین نمی روند. مطمئن باشید که گذشته شما بسیار با ارزش تر خواهد شد و به آیند تان خدمت خواهد کرد.

به نظر من تفاوت افراد موفق و شکست خورده در ان است که افراد شکست خورده عموما خیال میکنند که دارند فکر میکنند. اما افراد موفق در فکر میکنند و ممکن است در افکار خود خلاقانه تخیل هم بکنند.

 

 1. هدف گذاری کنید

به خاطر داشته باشید که برنامه و استراتژی شما، نقشه راه است برای اینکه چطور خودتان را به اهدافتان برسانید. برای همه چیزهایی که زندگیمان را به سمت بهتر شدن می برند باید یاد بگیریم که چگونه هدف گذاری کنیم.

می دانید که انتونی رابینز، معروف به فوق تخصص "هدفگذاری" است. ایشان بر این باور است که اولین، مهمترین، بزرگترین، جهانی ترین عامل برای موفقیتیک فرد، تنها در داشتن هدف های مشخص، مکتوب و ایستادگی تا پای جان برای این هدف ها، خلاصه میشود.

اشراف بر این روند منحصر به فرد می تواند تاثیرات قدرتمندی بر زندگی ما داشته باشد. رویاهایتان را هدف قرار دهید تا موفقیت در کار ها را تنها هدف خود باور کنید.

بیاد دارید که در "دوره انلاین اسرار ناگفته قانون جذب" که در سایت ما هم اکنون هم جریان دارد، اولین درس تنها یک تمرین مهم داشت. نوشتن لیست اهداف و رویاها. جالب است اکثر افراد این کار را سخت و پیچیده میدانستند. بیشترین سوالاتی که شرکت کنندگان در دوره داشتند این بود که چطور باید رویاهایم را بنویسم؟! چراکه ما هرگز نیاموختیم، افق مشخصی پیش روی خودمان ترسیم کنیم.

من به همه دوستان کمک میکنم اولا رویاهایشان شناسیایی و پیدا کنند و بعد همه افکار و اقدامات خودشان را به سمت رویاهایشان تنظیم کنند. چون این کار بیشترین تاثیر را در رویایی شدن آینده فرد دارد و قوی ترین نیرویی است که فرد را با انگیزه، اشتیاق و عشق به سویی که می­خواهد می برد. آینده باید برنامه ریزی شده باشد و آنقدر خوب طراحی شده باشد که نیروی اشتیاق سوزانی در خون شما تزریق کند که شما را به سوی اهدافتان ببرد.

 

 1. عمل گرا باشید

در بسیاری موارد فرق بین افراد موفق و ناموفق این است که افراد موفق به سادگی کارها را انجام می دهند و در لحظه انجام عذاب نمیکشند. آنها اقدام می­کنند. بهترین کاری که در لحظه تصمیم به ذهنشان میرسد را بلافاصله اجرایی میکنند.

این افراد لزوما باهوش تر از دیگران نیستند آنها فقط بر روی برنامه­ هایشان کار می­کنند. زمان اقدام وقتی است که احساسات شما قوی است.

اما چه اتفاقی می افتد اگر اقدام نمی کنیم؟

قانون تضعیف تصمیم و نیت: وقتی ایده ای به ذهنمان خطور می کند، ابتداعا قصد داریم که در رابطه با آن کاری انجام دهیم. در آن زمان احساسات ما قوی است اما اگر کار را به تاخیر بیندازیم و به سرعت اقدامی انجام ندهیم فکر و نیت ما ضعیف تر و ضعیف تر می­شود و یک ماه پس از آن کاملا سرد شده و پس از یک سال اثری از آن باقی نمی­ ماند. بنابراین زمانی که ایده قدرتمندی دارید، برنامه ای به صورت شفاف و قدرتمند هم برای آن تنظیم کنید و در همان زمان بر روی آن برنامه کار کنید.

عملگرایی سخت نیست اما چون روح تغییر در آن نهفته و ذهن از تغییر چندان دل خوشی ندارد، شما همیشه در زمان اقدام و عمل با مقاومت های ذهنی مواجه میشود.

شما باید احساسات خود را گیر بیندازید و آنها را در فعالیت­های منظم قرار دهید. چیزی که در اینجا جالب است این است که تمام فعالیت­های منظم شما بر دیگری تاثیر دارد. هر چیزی بر چیز دیگر تاثیر می گذارد. به همین دلیل است که کوچکترین اقدامات ما بسیار مهم هستند. چون ارزش و فایده­ای که از آن اقدام کوچک دریافت می­کنید، الهام بخش شماست تا کار بعدی و کارهای بعدی را انجام دهید. بنابراین قدم را فراتر بگذارید و برای برنامه­هایتان کاری موثر و مفید انجام دهید. چون اگر برنامه شما خوب باشد نتایج حیرت آور خواهد بود. شاید این بزرگترین راز موفقیت در کار ها باشد.

 

7- لطفا ترسو نباشید (راز نهایی موفقیت در کار)

در قرن حاضر بزرگترین دشمن افراد شکست خورده رغیبان تجاری آنها نیستند. بزرگترین دشمن هر فرد، ترسهای اوست. ترسهایی که از کودکی همیشه وظایف خود را درست و به موقع انجام داده تا شما موفقیتی در کارهای بزرگ و کوچک خود به دست نیارورید.

در بالا اشاره متوجه شدید که باید کارهای خود را به کارهای واجبف ضروری و کم اهمیت اولویت بندی کنید. حتی تاکید کردم که عمل گرا باشید و حتما از همان لحظه تصمیم کاری کنید.

اما این در تئوری شاید خیلی راحت باشد. شاید بیشتر شما این تئوری را در کتاب های مختلف و حتی کتاب خود من "رازها و نیازهای موفقیت ایرانی" بارها خوانده باشید.

اما بیاد داشته باشید که من در این کتاب در هر فرصتی به تو راهکار دادم تا برای ترس هایت کاری بکنی. چون اگر تو کاری نکنی، او مثل یک دشمن قسم خورده، حتما به کار خودش ادامه خواهد داد.

 

به عبارات زیر از کتاب "رازها و نیازهای موفقیت ایرانی" توجه کنید:

ترس از شکست و اضطراب چشم اقدام را کور می‌کند.

هر روز یک کار کوچک مثبت و جدید انجام دهید. کار مثبت روزانه نتایج خوب و افکار مثبت بیشتری را به‌وجود می‌آورد. این را به عنوان یک اصل ثابت شده بپذیرید. نترسید، حتی اگر دفعه اولتان است این کار را انجام دهید. تا کی می‌خواهید بترسید؟ مگر چه خواهد شد؟

ترس مهلک‌ترین سم موفقیت است و تنها پادزهر آن اقدام است. اگر ذهن و حواس خود را به چیزهایی متمرکز کنید که از آنها می‌ترسید، کمترین شانسی برای موفقیت نخواهید داشت.

 

برو تو دل ترسهایت

کاری رو بکن که سالهاست ازش فرار میکنی. ترسهای تو دقیقا نقاط قوت توست. بسیاری افراد تنها بخاطر این موفق شدند که جنگاور درونشان را تشویق کردند و به جان ترسهایشان انداختند.

یک راه برای موفقیت تضمینی در کارها، محکم برو تو دل ترسهایت.

 

0
نظرات
  ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد
  آمار
  • تعداد کالا: 20
  • بازدید امروز: 64
  • بازدید دیروز: 11
  • بازدید کل: 18010